UZHICHIL

Koncepcja holistycznego zdrowia jest oparta na założeniu, że jeśli jedna część organizmu ulegnie uszkodzeniu, efekt będzie zauważalny nie tylko w obrębie jej obszaru, lecz w całym ciele. Podobnie, wszelkie korzyści uzyskane dla jednej części, będą miały pozytywny efekt na cały organizm. Podstawą leczenia holistycznego jest znajdywanie źródła schorzenia, nie tylko jego objawów.

 

Termin “Uzhichil” odnosi się do rodzaju masażu aj urwedyjskiego, w którym całe ciało jest masowane według specjalnego wzoru z użyciem ciepłych olejków ziołowych. Olejowanie i masowanie różnych obszarów ciała wykonywane jest poprzez ruchy, które są na zmianę raz krótkie i energetyczne, raz delikatne i posuwiste, z różnym stopniem nacisku. Nacisk stosowany w trakcie masażu jest tylko powierzchowny i służy wytworzeniu ciepła. Nie jest ani zbyt
intensywny, ani męczący.

 

Uzhichil wpływa korzystnie na kondycję zdrowia i relaksuje. Poprawia cyrkulację krwi, odmładza system nerwowy i mięśniowy ciała, rewitalizuje wiele organów, a tym samym wprowadza świeżą energię w ciało, poprawiając jakość snu i zapewniając miękką, odżywioną skórę.
Terapia podnosi również ogólną sprawność fizyczną, pozwala zachować młodość, jednocześnie wzmacnia ciało, wpiera biologiczny ogień i długowieczność, regeneruje i odmładza organizm.

Zabieg ten prowadzi do uwolnienia stresu i napięć, dodatkowo przynosi całkowity spokój umysłu, wprowadzając w stan podobny jak w trakcie medytacji.
Na głębszym poziomie, fizyczne i psychologiczne napięcia ulegają rozładowaniu poprzez ciepło dotyku (tak działa nawet własny dotyk).
Po jakimś czasie osoba przyjmująca zabiegi może rozpocząć proces uzdrawiania wewnętrznych schematów, ponieważ terapia pomaga w delikatny sposób wprowadzić ją w jej świadomy umysł. W ten sposób pojawia się możliwość rozwiązania głębokich emocjonalnych problemów. Stopniowo duch zostaje przywrócony do swojego pierwotnego stanu – wolnego i świetlistego. Jedyne, co taka osoba musi zrobić, aby uzyskać te efekty, to poddać się kojącemu efektowi zabiegów, a reszta się sama zadzieje. Poziom przeżywanych doświadczeń i rezultaty przekraczają możliwości opisania ich, a ich wartości nie da się przecenić.
Oaza Zdrowia i Rozwoju